Příběh naší značky

Naše malá rodinná firma vznikla v podhůří Jeseníků v roce 2016. Na začátku všeho, stály dlouholeté problémy s pletí, které trápily naši zakladatelku Andreu. Ta měla prakticky od dětství velice senzitivní pleť, která reagovala na běžné kosmetické produkty zarudnutím a masivním výskytem akné, především na tvářích, čele a bradě. A proto si Andrea řekla, že to zkusí po svém. Podrobně se začala zajímat o složky, ze kterých se kosmetika vyrábí a rozhodla se vytvořit vlastní produkty, šité jí přímo na míru. Její bádání a objevování trvalo osm let, ale nakonec se výsledek dostavil – pleť se začala pročisťovat, zklidňovat a byla na první pohled zdravější. A této změny si rázem všimlo i její okolí, které samozřejmě zatoužilo po tom samém. A přesně proto, tu dnes SNOPEK Biokosmetika existuje. Aby měl každý možnost objevit čistou sílu přírody. Opravdové přírody.

 

Čím je naše firma unikátní?

Jistě jste si už v popise o naší firmě všimli, že se označujeme za první RAW & BIO kosmetiku. Ale co to přesně znamená? Možná znáte spojení RAW u úpravy jídla, tedy takové, které neprojde žádnou nebo jen mírnou tepelnou úpravou (maximálně 41 °C). A stejně taková je i naše kosmetika. Je vyráběna bez použití vysokých teplot, tedy šetrně k ingrediencím, které si tak zachovají maximum svých živin, vitamínů, antioxidantů a esenciálních mastných kyselin. Všechny plody a semínka, které používáme, jsou za studena lisované a připravené předat vám sílu přírody v plné síle.

 

Vodu nepotřebujeme

Další krok, díky kterému jsme jiní než mnoho jiných výrobců, je rozhodnutí vynechat vodu. Asi si říkáte proč? Vždyť voda je člověku prospěšná. To sice ano, ale v kosmetických výrobcích se používá proto, aby uměle zvětšila obsah výrobku. My vám však nechceme prodávat vodu, ale kvalitní přírodní ingredience, a proto vodu v našich výrobcích nenajdete. Stejně tak nepoužíváme ani jiná zahušťovadla, plnidla nebo konzervační látky, které jsou navíc zdraví škodlivé.

 

Příroda je naší alfou a omegou

Pokud by to z výše uvedených odstavců nebylo jasné – milujeme přírodu. Nenajdete u nás žádné parabeny, minerální oleje či barviva ale naopak pro výrobu používáme jen přírodní oleje, esenciální oleje, másla a přírodní vosky. Všechny suroviny získáváme z obnovitelných zdrojů a nikdy nepoužíváme ingredience z rostlin, které patří mezi ohrožené druhy. Veškeré suroviny pečlivě vybíráme a jsou přírodního a organického původu. Právě z tohoto důvodu jsou také biologicky rozložitelné. Pokud vám tedy kousek našeho krému ukápne v lese, nemějte strach, přírodě to vůbec neublíží (ani vašim mazlíčkům).

 

Na aktivní látky nedáme dopustit

Naše kosmetika je navržená tak, aby byla pro pokožku příjemná, přirozeně prospěšná a obsahovala látky, které jsou pokožce vlastní. Stejně tak v našich produktech naleznete celou řadu aktivních látek, které mají pozitivní vliv na pokožku. Jsou to například vitamíny C a E, které chrání pokožku před působením volných radikálů, bojují proti příznakům stárnutí pleti a napomáhají hojení nebo kyseliny přírodního původu jako jsou kyselina palmitová, linolová, linolenová či stearová. Ty napomáhají zesvětlovat pigmentové skvrny i vyhlazují jemné vrásky. A v neposlední řadě využíváme také za studena lisovaná másla a oleje, které hydratují a zjemňují pokožku, ale i chrání před škodlivými látkami z vnějšího prostředí.

 

Netestujeme na zvířatech

Rádi taky dodáme, že žádný z našich produktů nikdy nebyl testován na zvířatech, a to ani jeho jednotlivé složky. Navíc je obsah našich výrobků 90% veganský (jedinou výjimku tvoří výrobky obsahující včelí vosk, které jsou však pečlivě označeny jako vegetariánské).

 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.