Projekt EU

Identifikace projektu

Název projektu: Česká přírodní kosmetika - myšlenka, která pomáhá
Název operačního programu: Operační program Zaměstnanost
Prioritní osa: 22.103_16_067
Název výzvy: Podpora sociálního podnikání
Registrační číslo projektu: CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_067/0005846
Datum zahájení: 01.10.2017
Datum ukončení: 31.12.2019
Příjemce podpory: Czech organic cosmetics s.r.o.

Cíle projektu

O projektu:

Realizací projektu vznikla nová podnikatelská aktivita v oblasti sociálního podnikání. Nový sociální podnik je zaměřen na výrobu 100% přírodní kosmetiky, založené na bázi vzácných přírodních olejů, másel, vosků a čistých esenciálních olejů, obohacených o bylinné extrakty a vitamíny. Motivací pro založení sociálního podniku byly rovněž environmentální přínosy, přínosy ve vztahu k udržitelnému rozvoji a pomoci osobám z řad sociálně znevýhodněných osob.

Principy sociálního podnikání:

Naše společnost naplňuje principy sociálního podnikání tím, že:
- zaměstnává z celkového počtu zaměstnanců 46,8% osob z řad sociálně znevýhodněných osob
- poskytuje zvýšenou míru pracovní a psychosociální podpory v období adaptace zaměstnanců dle jejich individuálnich potřeb
- klade důraz na práci v týmu, spolupráci a ochotu
- dodržuje etické principy a snaží se předcházet nadměrnému stresu na pracovišti
- umožňuje práci na zkrácený pracovní úvazek v jednosměnném provozu
- je nezávislý na manažerském rozhodování a řízení podniku na externích subjektech a na svých zřizovatelech
- vytváří zisk, a tento ve výši minimálně 51% reinvestuje do svého rozvoje a zvyšování kvality výroby
- upřednostňuje využívání místních zdrojů a podporuje ideu společenské odpovědnosti při řešení místních problémů
- klade důraz na spolupráci s místní iniciativami a místními aktéry
- dodržuje zásady enviromentálního hospodaření

Horizontální témata:

Náš sociální podnik prosazuje zásady naplňování rovných příležitostí, a to na všech pracovních pozicích v naší společnosti. Zvláštní pozornost bude věnována rovným příležitostem mezi muži a ženami. Naše společnost dodržuje v průběhu své činnosti zásady enviromentálního hospodaření, tzn. využíváme energeticky úsporné spotřebiče, třídíme odpad, používáme recyklovatelné obaly a ekologické čistící prostředky, minimalizujeme spotřebu energie, vody a množství látek, které vypouštíme do odpadů pocházejících z výroby našich produktů prostřednictvím využívání speciálního filtru v umývárně. Snažíme se o minimalizaci vzniku odpadů. Používáme recyklované nebo recyklovatelné obaly. Při výrobě našich produktů používáme 100% přírodní zdroje.

Zásady environmentálně šetrného podnikání:

Při naší činnosti klademe důraz na to, abychom šetrně zacházeli s životním prostředím. Samotné zaměření výroby naši společnosti lze považovat za environmentálně prospěšné, neboť je naše činnost zaměřena na výrobu 100% přírodní kosmetiky, založené na bázi vzácných přírodních olejů, másel, vosků a čistých esenciálních olejů, obohacených o bylinné extrakty a vitamíny.

Při výrobě a s ní souvisejících činnostech využíváme níže uvedená environmentálně šetrná opatření:
- Do naší kosmetiky používáme jen suroviny z obnovitelných zdrojů. Nepoužíváme suroviny a ingredience z rostlin, které patří mezi ohrožené druhy, jako je santalovník bílý (esenciální olej santal), palisandr neboli známější název růžové dřevo (esenciální olej růžové dřevo), kadidlovník (esenciální olej kadidlo) a palma červená (palmový olej).
- Při výrobě využíváme energeticky úsporné spotřebiče, recyklovatelné obaly.
- Snažíme se o minimalizaci vzniku odpadů.
- Minimalizujeme množství látek, které vypouštíme do odpadů pocházejících z výroby našich produktů prostřednictvím využívání speciálního filtru v umývárně.
Používáme ekologicky šetrné výrobky, a to:
- recyklované tonery,
- recyklované papíry pro tisk,
- recyklovaný toaletní papír,
- využíváme ekologicky šetrné mycí a čistící prostředky,
- minimalizujeme spotřebu energie a vody.
- Třídíme odpad v prostorách sociálního podniku: plast, papír, sklo, biologicky rozložitelný odpad, ostatní směsný odpad, a další.
- Pečlivě plánujeme spotřebu surovin a materiálu. Veškeré suroviny se snažíme zpracovávat s maximálně efektivním využitím, aby zpracování materiálu nevytvářelo přebytečný odpad.
- Tisk dokumentů probíhá pouze v opravdu nutných případech, většina dokumentů se netiskne, dokumenty jsou uchovávány v elektronické podobě, komunikace s klienty probíhá rovněž elektronicky. Tímto snižujeme spotřebu papíru.
- Zaměstnanci vždy při odchodu z pracovního místa vypínají veškerá světla či jiná elektronická zařízení, aby docházelo k co největší úspoře spotřebované energie. Používáme zářivky s optimální spotřebou elektrické energie a spotřebiče s nízkou spotřebou.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení