10 důvodů, proč vyzkoušet rostlinné oleje a másla „na vlastní kůži“

 cream-3496778_1920

Ať se to zdá nebo ne, rostlinné oleje jsou oleji životodárnými. Je to proto, že se získávají ze semen, z ořechů a plodů rostlin, z kterých vyklíčí i mladá rostlinka, která z nich v první fázi svého růstu také čerpá života potřebnou energii. Ale co všechno mohou rostlinné oleje a másla poskytnout naší pokožce a proč jsou tak významné v péči o pleť?

  1. Rostlinné oleje a másla patří mezi nejstarší suroviny používané v kosmetice a medicíně. Již v dávné minulosti znali lidé jejich blahodárné účinky na pleť a pokožku celého těla.
  2. Obsahují složky, které jsou pokožce vlastní, zejména triglyceridy, mastné kyseliny a vosky.
  3. Díky svému složení jsou pro pokožku prakticky nedráždivé, jen velice zřídka způsobují podráždění, senzibilizaci či ucpávání pórů. Naopak při jejich pravidelném používání může dojít k prokazatelnému zlepšení těžkých kožních chorob, jako jsou například různé ekzémy nebo lupénka (platí jen pro nerafinované oleje a másla lisované za studena).

Typ pro použití: BIO Konopný olej, BIO Olej ze šípkových semínek

  1. Obsahují esenciální mastné kyseliny, kyselinu linolovou a kyselinu linolenovou, které jsou pro pokožku velice důležité a prospěšné a při jejichž nedostatku se pokožka stává sušší a šupinatá.
  2. Rostlinné oleje a másla pokožku zjemňují a zvláčňují. Hustší oleje a krémová másla okamžitě uleví a zvláční i suchou až velmi suchou pokožku (platí jen pro nerafinované oleje a másla lisované za studena).

Typ pro použití: BIO Avokádový olej, BIO Bambucké máslo, BIO Kakaové máslo

  1. Lehké oleje nezatíží, ale naopak hydratují, vyživí a zrovnovážní problematickou a mastící se pokožku (platí jen pro nerafinované oleje a másla lisované za studena).

Typ pro použití: BIO Arganový olej, Olej z hroznových jader, Olej z lískových ořechů

  1. Mnohé cenné oleje a másla výborně vyživují a při pravidelném používání zlepšují pružnost pokožky a výrazně tak přispívají k vyhlazování vrásek a k jejich prevenci (platí jen pro nerafinované oleje a másla lisované za studena).

Typ pro použití: BIO Arganový olej, BIO Makadamový olej, Olej z malinových semínek

  1. Obsahují antioxidanty, které pokožku chrání před volnými radikály a tím i před jejím předčasným stárnutím (platí jen pro nerafinované oleje a másla lisované za studena).

Typ pro použití: BIO Arganový olej, Olej z malinových semínek, BIO Olej ze šípkových semínek

  1. Účinky čistých rostlinných olejů, másel a vosků, nebo jejich směsi, které neobsahují vodu a tedy nemusí obsahovat emulgátory, stabilizátory a konzervanty, si můžete vychutnat v plné jejich síle na pokožce (platí jen pro nerafinované oleje a másla lisované za studena).
  2. Rostlinné oleje, másla a vosky jsou 100% přírodní produkty a neobsahují chemické látky, jako jsou minerální oleje, parafíny, silikóny, PEGy, parabény, SLS a jiné chemické přísady, které mohou dráždit pokožku a vyvolávat alergické reakce.

(autor: Andrea Snopková)