Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí

Víte, že suchá a dehydrovaná pleť není totéž? 

U těchto dvou typů pleti, mohou být projevy na první pohled stejné, ale každá potřebuje něco jiného. Základním rozdílem mezi suchou a dehydratovanou pokožkou je ten, že pokožka suchá, postrádá maz, zatímco pokožce dehydratované chybí voda.

Aby naše pleť byla zdravá potřebuje dvě hlavní složky, maz a vodu. Pokud jedna z látek v pleti chybí, dochází k nerovnováze.


acne-5561750_1280

Suchá pokožka

Souvisí s nedostatečným vytvářením kožního mazu, ztenčováním vrstev kůže a následným napínáním. Dispozice k tomuto typu pleti je dána geneticky. Mazové žlázy neprodukují dostatečné množství kožního mazu, který vytváří na pleti bariéru a ochranou vrstvu, díky ní brání ztrátě vody, zároveň vyživuje pleť, chrání ji před vnějším prostředím a udržuje jí vláčnou.

Příznaky suché pokožky:
-Pokožka je hrubá na dotek

-Šupinky, prasklinky
-Svědění, pálení
-Začervenání
-Ztráta lesku
-Snadno se podráždí

Příčiny suché pokožky:
-Genetická predispozici
-Extrémní chlad či teplo
-Suchý vzduch
-Nadměrný kontakt s tvrdou vodou a UV zářením
-Pobyt v klimatizovaných prostorách

Péče o suchou pleť

Suchá pleť potřebuje obnovit ochranný hydrolipidový film, který chrání pokožku proti vnějším vlivům a aby se zabránilo ztrátě vody a nedocházelo k jejímu poškození. Je důležité dodržovat pitný režim a zdravou stravu. Důležité je i používání správné kosmetiky. Vhodné jsou zejména produkty obsahující hutnější a výživnější oleje jako jsou např. arganový, makadamový olej a másla jako bambucké či kakaové.

*

Dehydratovaná pokožky

Je způsobena změnou bariérové funkce pokožky, která už nemůže zadržovat vodu v tkáních. Může se jednat o krátkodobý ale i dlouhodobý stav. Nastat může u všech typů pleti (u suché, smíšené a překvapivě i u mastné).  Někdy je více někdy je méně viditelná. Ovlivňuje ji zejména vnitřní hydratace našeho organismu, tedy to, kolik přijímáme tekutin. Nedostatek vody se však projevuje nepříjemným pocitem v oblasti obličeje a celého těla.

Příznaky dehydratované pokožky:
-Mdlý, unavený vzhled

-Zašedlý tón pleti
-Tmavé kruhy pod očima

Příčiny dehydratované pokožky:
-Stres

-Únava
-Kouření a alkohol
-Chlad, vítr, slunce, klimatizace
-Špatný pitný režim
-Nevhodný výběr kosmetiky

Péče o dehydratovanou pleť

Doporučuje se omezit alkohol a kofein, jíst čerstvou zeleninu a nejlépe ovoce, které má vysoký obsah vody. Dodržovat pitný režim, podpořit kvalitu spánku, omezit stres. A samozřejmě podpořit hydrataci pleti vhodnou kosmetikou, která podporuje schopnost přirozené hydratace pleti a napomáhá udržovat její pružnost, vláčnost a elasticitu. V tomto případě jsou rovněž velice vhodné produkty obsahující oleje, které se zároveň dobře vstřebávají jako např. olej z meruňkových jader, sladké mandle, olej ze šípkových semínek a zlatý jojobový olej, které doporučujeme kombinovat s vámi oblíbenou květovou vodou.


pexels-photo-3762562

Z naší nabídky si můžete vybrat:

Na suchou pleť:

-BIO Pleťový krém na citlivou a suchou pleť
-BIO Pleťový krém na extra výživu
-BIO Makadamový olej
-BIO Arganový olej

Na hydrataci pleti:
-BIO Olej ze sladké mandle
-BIO Olej ze šípkových semínek
-Olej z meruňkových jader
-BIO Zlatý jojobový olej


(autorka článku: Andrea Snopková)


Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení